Home Lajme Sport 100 futbollistet më të mirë aktual ne bote

100 futbollistet më të mirë aktual ne bote

361
0

100 futbollistet më të mirë ne boteKush jane 100 futbollistet me te mire aktual ne bote.

Klasifikimi u bë në bazë të votave nga 11 ekspertë ndërkombëtarë të përzgjedhur nga gazeta, të cilët vlerësuan lojtarët me pikë.

Nuk ka asnjë dyshim për më të mirin: Lionel Mesi vendoset në shkallën më të lartë, i ndjekur nga Kristiano Ronaldo. Vendet 3 dhe 4 për asët e Barcelonës, Ksavin dhe Injestën, të cilët lënë pas suedezin Ibrahimoviç. Radamel Falkao renditet i gjashti, ndërsa pas tij, deri në vendin e dhjetë vijnë me radhë Robin Van Persi, Andrea Pirlo, Jaja Ture dhe Edison Kavani.

 

Ja si vijon renditja:

11. Serxho Aguero (Mançester Siti / Argjentinë)

12. Iker Kasijas (Real Madrid / Spanjë)

13. Nejmar (Santos / Brazil)

14. Serxho Buskets (Barcelona / Spanjë)

15. Ksabi Alonso (Real Madrid / Spanjë)

16. Tiago Silva (PSG / Brazil)

17. Mesut Ozil (Real Madrid / Gjermani)

18. David Silva (Mançester Siti / Spanjë)

19. Bastian Shvajnshtajger (Bajern Mynih / Gjermani)

20. Xhanluixhi Bufon (Juventus / Itali)

21. Luis Suarez (Liverpul / Uruguai)

22. Serxho Ramos (Real Madrid / Spanjë)

23. Vinsent Kompani (Mançester Siti / Belgjikë)

24. Xherard Pike (Barcelona / Spanjë)

25. Filip Lahm (Bajern Mynih / Gjermani)

26. Uillian (Shaktar Donjetsk / Brazil)

27. Marko Rojs (Borusia Dortmund / Gjermani)

28. Frank Riberi (Bajern Mynih / Francë)

29. Manuel Nojer (Bajern Mynih / Gjermani)

30. Eshli Kol (Çelsi / Angli)

31. Uejn Runi (Mançester Junajtid / Angli)

32. Huan Mata (Çelsi / Spanjë)

33. Tomas Myler (Bajern Mynih / Gjermani)

34. Mario Gëtce (Borusia Dortmund / Gjermani)

35. Karim Benzema (Real Madrid / Francë)

36. Cesk Fabregas (Barcelona / Spanjë)

37. Oskar (Çelsi / Brazil)

38. Fernandinjo (Shaktar Donjetsk / Brazil)

39. Havier Maskerano (Barcelona / Argjentinë)

40. Garet Bejl (Totenhem / Uells)

41. Havier Zaneti (Inter / Argjentinë)

42. Daniele De Rosi (Roma / Itali)

43. Dani Alvesh (Barcelona / Brazil)

44. Petr Çeh (Çelsi / Republika Çeke)

45. Mats Humels (Borusia Dortmund / Gjermani)

46. Karles Pujol (Barcelona / Spanjë)

47. Angle Di Maria (Real Madrid / Argjentinë)

48. Karlos Tevez (Mançester Siti / Argjentinë)

49. Didie Drogba (Shangai Shenhua / Bregu i Fildishtë)

50. Xhorxho Kielini (Juventus / Itali)

51. Marselo (Real Madrid / Brazil)

52. Stefan El Sharaui (Milan / Itali)

53. Toni Kros (Bajern Mynih / Gjermani)

54. Samuel Eto (Anzhi Makhaçkala / Kamerun)

55. Xhordi Alba (Barcelona / Spanjë)

56. Mario Gomez (Bajern Mynih / Gjermani)

57. Arturo Vidal (Juventus / Kili)

58. Eden Hazar (Çelsi / Belgjikë)

59. Xhejms Rodrigez (Porto / Kolumbi)

60. Marun Felaini (Everton / Belgjikë)

61. Ramires (Çelsi / Brazil)

62. David Vija (Barcelona / Spanjë)

63. Klas Jan Huntelar (Shalke / Holandë)

64. Nemanja Vidiç (Mançester Junajtid / Serbi)

65. Xho Hart (Mançester Siti / Angli)

66. Arjen Roben (Bajern Mynih / Holandë)

67. Mario Baloteli (Mançester Siti / Itali)

68. Matjë Valbuena (Marsejë / Francë)

69. Pier-Emerik Aubamejang (St. Etien / Gabon)

70. Robert Levandovski (Borusia Dortmund / Poloni)

71. Hernanes (Lacio / Brazil)

72. Pedro (Barcelona / Spanjë)

73. Santi Kazorla (Arsenal / Spanjë)

74. Kristian Eriksen (Ajaks / Danimarkë)

75. Ezekiel Laveci (PSG / Argjentinë)

76. Zhoao Moutinjo (Porto / Portugali)

77. Mario Manxukiç (Bajern Mynih / Kroaci)

78. Patris Evra (Mançester Junajtid / Francë)

79. David Luiz (Çelsi / Brazil)

80. Luka Modriç (Real Madrid / Kroaci)

81. Viktor Uaniama (Sëlltik / Kenia)

82. Mapu Janga-Mbiua (Montpelje / Francë)

83. Hulk (Zenit / Brazil)

84. Dario Srna (Shaktar Donjetsk / Kroaci)

85. Emanuel Maiuka (Sauthempton / Zambia)

86. Xhon Terri (Çelsi / Angli)

87. Kuaduo Asamoah (Juventus / Gana)

88. Leandro Bonuçi (Juventus / Itali)

89. Havier Pastore (PSG / Argjentinë)

90. Henrik Mkhitarian (Shaktar Donjetsk / Armeni)

91. Musa Dembele (Totenhem / Belgjikë)

92. Hatem Ben Arfa (Njukasëll / Francë)

93. Samir Nasri (Mançester Siti / Francë)

94. Shinji Kagaua (Mançester Junajtid / Japoni)

95. Uezli Shnejder (Inter / Holandë)

96. Pepe (Real Madrid / Portugali)

97. Marek Hamshik (Napoli / Sllovaki)

98. Havi Martinez (Bajern Mynih / Spanjë)

99. Diego Forlan (Internacional / Uruguai)

100. Paulinjo (Korinthias / Brazil)

/Start