Home Video lajme 20 vjetori i gazetës RD, Berisha: Fjala e lirë themeli i demokracisë

20 vjetori i gazetës RD, Berisha: Fjala e lirë themeli i demokracisë

257
0

Gazeta rilindja demokratike festoi 20-vjetorin e themelimit te saj. I pranishem ne kete 20-vjetor kryeministri i vendit Sali Berisha u shpreh se fjala e lire qendron ne themel te demokracise dhe se ne shqiperi funksionon plotesisht ligji qe lajmesi nuk preket dhe se konsolidimi ii nje procesi te tille shpreh maturim dhe qendrim demokratik.