Home Si te gatuajme Fjale te Urta 7 thenie te bukura…

7 thenie te bukura…

1480
1
Perberesit 250 gr karrota, 1/2 gote uji me leng portokalli, 1 qepe e vogel, nje luge rigon, kripe,piper i zi, 4 gota uji, 1 luge gjelle vegete 1/2 filxhan kafeje vaj ulliri Pergatitja: Se pari pritini karrotat ne forme kubash te vegjel edhe qepen imet. Vijini se pari karrotat te skuqen pastaj dhe qepet. Si te jene skuqur disi; shtoni ujin dhe lengun e portokallit se bashku me vegeten, kripen, rigonin e piperin e lijini te zihen ne zjarr te ulet

1 COMMENT

Comments are closed.