Home Lajme Sport Afrika 2010, Gjermania dhe Argjentina në çerekfinale.

Afrika 2010, Gjermania dhe Argjentina në çerekfinale.

492
0


Gjermania shkatërron me rezultatin 4-1 Anglinë dhe siguronë një vend në çerekfinalet e Botërorit afrikan, ndërkohë që skuadra e Kapelos, një ndër pretendentet kryesore në startin e këtij kompeticioni, rikthehet në shtëpi e turpëruar.

Përfaqësuesja e Argjentinës ka siguruar çerekfinalen e Kampionatit Botëror, pas fitores prej 3-1 përballë Meksikës, në ndeshjen e zhvilluar të dielën mbrëma në stadiumin Soccer City të Johanesburgut.

Te dyja skuadrat do te perballen ne cerekfinale me njera tjetren, njelloj si para 4 vjetesh, ne date 3 korrik.