Home Aktualitet Aksident ne Lushnje nje i vdekur e tre te plagosur

Aksident ne Lushnje nje i vdekur e tre te plagosur

228
0

Ngjarja ndodhi oret e para te mengjesit ne hyrje te Lushnjes kur perplasja e nje makine ka qene fatale per nje person
br
brViktima eshte shtetasit Xhaferr Domi 54-vjec nga Shijaku i cili ka gjetur vdekjen e menjehershme Nderkohe kane mbetur te plagosur edhe tre persona te tjere njeri prej te cileve ne gjendje me te rende
br
breshte plagosur shtetasi Mariglen Deliu 20-vjec i cili derguar me urgjence ne Spitalin Ushtarak ne Tirane si dhe Fiqiri Balliu drejtues i automjetit dhe Enver Deliu
br
brDy personat e fundit jane shtruar ne spitalin e Lushnjes Policia tha se shkak i aksidentit ishte pergjumja e drejtuesit te automjetit Nderkohe po sot ka ndodhur edhe nje tjeter aksident ne aksin Fier-Lushnje fatmiresisht pa viktima
br
brNje makine me targa greke ka dale nga rruga duke perfunduar ne nje kanal Brenda saj ndodheshin nje familje me pese persona qe te gjithe kane shpetuar per mrekulli pa marre plage
brbrbr


Gazetastart