Home Kuriozitete Amanda Whittaker planifikon te martohet me Statujen e lirise

Amanda Whittaker planifikon te martohet me Statujen e lirise

365
0

Ajo thote se eshte dashuruar ne Statuje ne vitin 2007 dhe qe nga atehere i dergon urime per Diten e te dashuruarve dhe vazhdimisht i shkruan letra dashurie.

Amanda madje edhe ka blere nje riprodhim te statujes, te larte 180 centimetra, per ta kujtuar objektin e dashurise se saj te vertete.

Statuja eshte dashuria ime ne largesi.Njerezit nuk e kuptojne kete, mendojne se jam e çuditshme, por une thjesht keshtu ndihem.Kur nuk jam afer statujes, perdor riprodhimin e saj per te plotesuar nevojen per pranine fizike”, ka treguar Amanda.

Amanda vuan nda nje lloj çrregullimi qe e shtyn te pelqeje objektet te ndryshme.Me heret ajo ishte dashuruar ne kutin te daulles dhe ne flamuj.

Per shkak te ndjenjave qe ka per flamuj, ajo ka mbetur pa te dashur, pasi ai e ka braktisur.
Britanikja ka kursyer gjate dhe vitin e kaluar ka vizituar serish Statujen e Lirise, eshte ngjitur larte dhe e ka puthur.

Turistet mendonin se nuk jam normale, por une nuk brengosesha”, ka thene Amanda, qe ka ne plan martesen me Statujen e famshme.