Ambasada amerikane ben publike proceduren e aplikimit per llotarine amerikane DV 2014

Ambasada amerikane ka publikuar sot zyrtarisht proceduren qe duhet te ndiqet per aplikimin per Lotarine Amerikane DV 2014, me te gjitha hapat qe duhet te ndjekin aplikuesit, data e aplikimit, formularet, kush mund te perfitoje nga llortaria amerikane 2014.

Me poshte keni njoftimin e Ambasades, dy dokumente te plote te cilat mund ti shkarkoni dhe ti ruani ne kompjuterin tuaj, dhe ti lexoni gjate procesit te aplikimit.

Shkarko Dokumentin 1

Shkarko proceduren e aplikimit

7 Comments

 1. eduart says:

  deshira eshte e madhe

 2. sabah korbi says:

  shpresoj ce te fitoj llotarin se dua ce te ndertoj jeten time ne shtetin ce ta jep kete mundesi

 3. leonidha says:

  leonidha

 4. arjana says:

  arjana

 5. arjana says:

  qe e vogel e kam dash ameriken ishalla ta fitoj llotarine qe te jetoj me mire

 6. valon says:

  oo shum e du amerikenn.. po kam deshir me shkuar me jetuar. ne USA.. sepse me pelqen aj vend shummmm ishallah me behet enderra ime realitet per te jetuar ne USA.. !