Home Aktualitet Ambasada e SHBA, Rregullat e reja per Vize amerikane

Ambasada e SHBA, Rregullat e reja per Vize amerikane

423
0

ambasada-amerikane-ne-tirane-rregullat  e reja per vizatAmbasada amerikane ne Tirane lajmeron per ndryshimet e reja qe do te pesojne procedurat e aplikimit per vizat jo emigruese dhe emigruese.

Ne nje njoftim ne faqet e saj ne Facebook, ambasada fton ndjeksit e saj dhe gjithe te interesuarot e tjere te njihen me ndryshimet qe do te nisin qe nga e premtja, me 21 dhjetor.

“Këtë të premte, më 21 dhjetor, shihni për ndryshimet në procedurat e aplikimit për vizat jo-emigruese dhe vizat emigruese. Vizitoni faqen tonë të internetit (http://albanian.tirana.usembassy.gov/visas.html) në ditët në vijim për të mësuar se çfarë do të ndryshojë, pse do të ndryshojë, dhe se si ndikon tek ju”- shkruan ambasasda.