Home Lajme Sport Argjentina, Veron sulmon Maradonën

Argjentina, Veron sulmon Maradonën

302
0

Pas një muaj qetësie, Juan Sebastian Veron sulmon ashpër Diego Armando Maradona: “Më përjashtoi”.

Futbollisti bën të ditur një seri mosmarrëveshjesh të ish-kapitenit në botëror.

“Është shumë i hapur me shtypin dhe ngatërrohet me pyetje që më pas ka probleme t’i çojë përpara”, ka nënvizuar Veron duke theksuar se “Maradona donte të isha ‘Xavi’ i skuadrës por më pas më la jashtë. Në fund faktikisht nuk luajta”.