Balotelli niset për në Angli për testet mjekësore

Siç mëson Sky Sports, Mario Balotelli ka shkuar në Angli për t’iu nënshkruar testit mjekësor me Manchester Cityn. Agjenti i Balotellit kishte thënë të enjtën se marrëveshja do të arrihet brenda pak orëve, ndërsa tani sipas mediave angleze, City ka arritur marrëveshje me Interin dhe do të paguajë 24 milionë euro.
Interi i ka dhënë leje Balotellit që të udhëtojë në Angli për t’iu nënshtruar testit mjekësor dhe nëse gjithçka shkon sipas planit, sonte mbrëma më së largu nesër do të bëhet zyrtarizimi i transferimit të pestë të Manchester Cityt për këtë afat kalimtar veror.http://www.sportishqiptar.com.al/balotelli-niset-per-ne-angli-per-testet-mjekesore/

Comments are closed.