Basketboll Turqia mund Greqine Lituania Spanjen

Ne sfiden qe u luajt mbreme kombetarja e vendit organizator u tregua me e sakte perballe nenkampioneve te botes e ndihmuar edhe nga forma e mire e Ersan Iliasova i cili realizoi 26 pike Per greket shenuesi me i mire ishte Borusis me 15 pikebrbrBefasine ne diten e trete e dhuroi Lituania e cila fitoi 76-73 perballe Spanjes kampione bote ne fuqi Kombetarja iberike nuk po shfaq formen e kater viteve ne pare dhe tashme rrezikon seriozisht kualifikimin Spanjollet renditen te tretet ne grupin D me kater pike ne tre ndeshjebrbrNe takimet e tjera Rusia mundi 77-62 Bregun e Fildishte kurse Zelanda e Re e fitoi perballjen me Libanin me rezultatin e thelle 108-76 Kina pesoi humbje 84-76 ndaj Porto Rikos nderkohe qe Franca mundi Kanadane 68-63 dhe mban vendin e pare ne grupin D Kurse kanadezet i japin fund aventures ne boterorbrbrE sotmja do te jete nje dite e ngjeshur pasi do te luhen plot 12 takimebrbrKine -Rusi ora 1600br stylefont-style italicKanada – Zelanda e Re ora 1600br stylefont-style italicSerbi – Australi ora 1630br stylefont-style italicKroaci – Tunizi ora 1630br stylefont-style italicBregu i Fildishte – Greqi ora 1830br stylefont-style italicLiban – Spanje ora 1830br stylefont-style italicGjermani – Angole ora 1900br stylefont-style italicIran – SHBA ora 1900br stylefont-style italicTurqi – Porto Riko ora 2100br stylefont-style italicLituani – France ora 2100br stylefont-style italicArgjentine – Jordani ora 2130br stylefont-style italicBrazil – Slloveni ora 2130br stylefont-style italicbrbrbr


Gazetastart

Comments are closed.