Home Aktualitet Berisha në Peqin: Brenda 2 viteve Peqin-Tirane me rruge direkte

Berisha në Peqin: Brenda 2 viteve Peqin-Tirane me rruge direkte

436
1

sali berisha ne peqinPEQIN- Kryeministri Sali Berisha i mbylli aktivitet elektorale të ditës së sotme me prezantimin e kandidatit për deputet në Peqin, Dashnor Sula. Berisha u premtoi qytetarëve të Peqinit se brenda 2 viteve të mandatit të tretë do të kenë lidhjen direkte me Tiranën nëpërmjet Baldushkut. Sipas Berishës janë vetëm 12 km që kanë mbetur pa u ndërtuar.

 

Berisha premtoi gjithashtu se në katër vitet që vijnë do të ecet më shpejt drejt integrimit të plotë të Shqipërisë në Bashkimin Evropian,

 

“Zotohem se mandatin e tretë do të marrim statusin e vendit kandidat, i cili shoqërohet me qindra milionë euro. Do hapim negociata për vend anëtarë në BE. Katër vitet që vijnë do asfaltojmë çdo rrugë, rrugicë në rrethin e Peqinit dhe në qarkun  Elbasanit. Do të dyfishojmë bizneset. Do të trefishojmë grantet për fermerët. Do të rimbursojmë me para në dorë TVSH-në e të gjitha makinerive, plehrave, kimikateve, fidaneve që do përdorin në ferma. Do ndërtojmë e rindërtojmë shkolla dhe ujësjellsa.”- theksoi Berisha.

 

Rama, kryeministri Berisha e cilësoi si të papërgjegjshëm, ndërsa alternativën e Partisë Socialiste, të mashtrimit, mohimit, të arritjeve që së pari janë të qytetarëve.

 

Berisha sulmoi po ashtu kandidatin e Partisë Socialiste në Peqin, Alfred Peza.

 

Para disa kohësh fliste për regjimin e tmerrshëm të Berishës. Nëse karakteri i burrit ekziston, unë them se paske deficit të lindur. Në kohën kur Alfredi çirrej në televizion për regjimin, e shoqja ishte drejtoreshe regjimit tim. Vota nuk u jepet këtyre njerëzve, nuk kanë kanë interesa të tjera veç atyre personalë.”- theksoi Berisha.

[poll id=”3″]

1 COMMENT

  1. Partia Demokratike cakton një Z/v Kryetar Partie.
    Populli të votoj, për të numruar jemi ne Stalini.
    23 Qershor,herë e parë që partia Demokratike nuk mundi të grabisë vota, mori dhe përgjigjen e votuesve të cilët i siguruan vendin e parë në humënerë.Të çoroditur dhe pa bërë një analizë nxirren pëgjegjësitë të kësaj fundosje të merituar. Formalisht Kryetari i Partisë Demokratike i përhershëm tha; do japë dorheqjen, gjë që s’është e vërtetë. Po kush u caktua të hyjë më shpesh në këtë godinë tani të ngelur bosh? Luloja, i ardhur me katapultë në këtë parti për herë të parë ia kam dëgjuar emrin kur do caktohej Kryetari i PD-së të rrethit Librazhd i shoqëruar nga Kryetari i shoqatës së Enverit për Librazhdin Ridvan Baçit etj.Personi që do caktohej kryetar partie dhe më vonë z/v Prefekt vinte nga një familje me tradita të hershëme i aktivizuar me sigurimin e shtetit tradicionalisht familje hajdute, natyrisht dhe vrasëse .Luloja vihet në dijeni se Araniti dhe familja e tij kishte probleme me familjen Blloshmi se veç përgjimeve në vite sigurimi për ta djegur si bashkpuntorë sigurimi e nxorri deshmitarë kundër kësaj familje. Luloja në fjalimin e tij mbi luftën e klasave thotë:Ne do veme Kryetare Nitin dhe ti kushuriri i Bedriut tërhiqu nga gara për Kryetarë. Familja Blloshmi dhe Bedriu mbeten familje armike për ne.Këto dy rrjeshta që shpjegova nuk duhen gjykuar si personalizëm por e kam fjalën, kështu ja kam dëgjuar zërin. Më vonë kam dëgjuar se kur ishte Ministër i rrugëve ka vjedhur 240 miljon Euro .Kur behet Ministër i jashtëm firmos duke qeshur me Ministren e jashtëme Greke duke i falur 400 000 km kator e më shumë det. Më vonë kur u bë Ministër i Rendit e akuzojnë se ka dorë për 21 Janarin .Më pas e caktojnë Kryetarë Bashkie dhe tani ja prapë e caktojnë ktyetarë partie. Dëgjova se gjatë fushatës i shpëtoj goja dhe përmëndi të burgosurit politik, përmëndi si pa dashje pronarët e ligjëshëm që këtyre Debatikasve ju pëlqen të na thërrasin me parshtesën ish. Luloja apo siç qe dhe një tjetër që garonte për Kryetarë një Olldashi, të cilit turret dhe thërret për “meritat’e gjyshit gjatë luftës civile në Shqipëri. Juve të dy kujtoni se kemi kujtesën e Fokës që sa humbni karjerën tuaj kërkoni të kujtoni shtresën e përmbysur se na vratë e na sakatuat.(Baballarët tuaj).Ju mendoni se ndodhi përsëri ajo që ndodhi në vitin 1991 me ne? Gjatë 8 vjetëve që ju qëndruat në pushtet se hapet asnjëher gojën për ne. Bëtë gjith ato grabitje, vjedhje ndërtuat vila në bregdet e në mal të Razëmës, pervetësuat troje, vutë miljona Euro menjëan, bletë shtëpi dhe jashtë Shqipërisë. Po për ne kush u kujtua? Ja çdo të thotë të heqësh dorë nga pronarët e ligjëshm dhe të burgosurit politike nuk janë aq sa pëmëndëni juve 11.8% po jemi mbi 33% të votuesve.Pse ti Lulo, nuk e more mundimin të veje te greva e të burgosurve politik. Kryetari juaj i partisë nuk la sharje pa drejtuar neve. Aty në grevë erdhën përfaqësuesit të shteteve më të fuqishme të botës erdhën përfaqësuesit e Këshillit të Europës. Jozefina juaj kur e pyetën për grevën e urisë ajo përgjigjet ”No Koment”Ore ke pyetur ndonjeher veten, pse u sakrifikua Lirak Bejko,dhe Gjerdj Ndreca? Ne nuk kërkonim vila jasht vendit as makina lluksoze, por bukë për të ngrën, një të drejtë ligjore. Shqipëria nuk është vetëm e ju komunistëve dhe neo-komunistëve se dhe ne jemi shqipëtarë. Ju asnjëri- tjetrin nuk e doni, dua të thëm brënda llojit por dhe brënda llojit të llojit. Të shohim se kush do të fitoj betejën brënda llojit, luftën e keni nisur. Megjithatë do presim se çfar reagimi do bëjnë ata që fituan zgjedhjet do ju çojnë para drejtësisë? Prokurori i përgjithshëm do heshtë apo do vëri në zbatim deklaratat që bëri kur hypi në atë karrike, të presim ishalla koha do i shoshiti gjërat. Dëshiroj të mos ketë ndonjë marveshje të heshtur të pa shkruar se dhe Berisha, gjatë viteve 1997-2005 thërriste e bërtiste se do ti fuste në burg të gjith hajdutët e P.S-së porsa të vinte në pushtet. Kjo jo që nuk ndodhi, por as që i zuri në gojë fare socialistët me Fatosin në krye. Njëher për njëher rrini aty të fundosur ku ratë dhe e merituat. ”Komunistat as njëherë nuk zëvëndësohen as dalin në pension”. E Hoxha.
    Nga Bedri Blloshmi

Comments are closed.