Home Kuriozitete Bizelja rritet në mushkëritë e një burri

Bizelja rritet në mushkëritë e një burri

442
0

Nuk ishte diagnoza që e priste Ron Sveden. Ishte përgatitur për kancer, por në vend të kësaj mjekët i kishin thënë se në të rritej bizelja.

Ky shtetas amerikan nga qyteti Brewster, ishte i sëmurë për muaj, dhe kur gjendja iu keqësua, gruaja e tij thirri ndihmën e shpejtë.

Pas incizimeve të kryera, mjekët konstatuan probleme me mushkëri.  Dhe një mjek konstatoi se në mushkëri rritej bizelja, transmetojnë mediet amerikane.

Por, pacienti nuk ka humbur ndjenjën e humorit. “Një nga ushqimet e para që më ofruan pas operimit ishte bizelja. Qesha dhe e hëngra”.

Ron Sveden pas operimit, me të cilin iu hoq bima, po vazhdon shërimin në shtëpi.