14-vjecari qellon me arme shkollen

Nje nxenes i shkolles 9-vjecare ‘Liri Kazazi’ ne qytetin e Lushnjes ka terrorizuar nxenesit dhe mesuesit e kesaj shkolle duke qelluar me bresheri automatiku ne drejtim te shkolles. Gjate ores se mesimit, nxenesi i klases se 9-te eshte... Read more →

Berisha: Më 1 korrik lëvizim lirisht

Kryeministri Sali Berisha duke folur nga Paskuqani, ka dhënë një datë fikse mbi liberalizimin e vizave si dhe ka komentuar situatën politike në vend. Duke deklaruar se vendi nuk ndodhet në krizë, Berisha ftoi socialistët të lënë,... Read more →

Athina ne kaos, tre te vdekur (video)

Del jashtë kontrollit situata në Athinë ku 3 persona kanë humbur jetën gjatë përleshjeve mës policisë dhe protestuesve. Sipas të dhënave nga kryeqyteti helen, protestuesit i kanë vënë zjarrin edhe një filiali banke pas sulmit... Read more →

PS proteston me grevë urie, PD feston me koncert

1 Maji këtë radhe do të mbahet në mend si nje dite ndryshe nga 1 majet e viteve. Në këtë dite, bulevardi “Dëshmorët e Kombit” ka pritur dy manifestime te mëdha, një proteste ekstreme e opozitës, ku rreth 200 vete, deputetë... Read more →
1 139 140 141 142 143