Po ndodhin gjera te cuditshme kohet e fundit

Njeri i thote shokut te tij: Eshte cmendur bota fare, po ndodhin gjera te cuditshme kohet e fundit. S’kam dy muaj qe jam martuar dhe gruaja me lindi femije, nuk e kuptoj si ka mundesi, bota eshte bere e cuditshme. I thote shoku tjeter:... Read more →

Barsaleta, E jotja pergjithmone

Në një aktgjykim, gjykatësi po e pyet të pandehurin: Pra ti djalosh e vodhe atë unazë apo jo? Djaloshi: Nuk e vodha, por e gjeta në rrugë. Gjykatësi: Pse nuk e dorëzove në polici? Djaloshi: Nuk e dorëzova sepse aty shkruhej “E... Read more →

Barsaleta, Udhëtari dhe plaku

Në stacion të autobusve, njëri po e pyet një të moshuar: Sa vjeç je? Plaku: 85. Udhëtari: Me kë do udhëtosh?. Plaku: Me babin. Udhëtari: Pse sa vjeç e ke babin ti? Plaku: 107. Udhëtari: Pse shkoni në Itali ju? Plaku: Martohet gjyshi.... Read more →
1 2