Si të gatuajmë kek të shkrifët karrote

Si të gatuajmë “Kek të shkrifët karrote” – Receta gatimi për “Kek të shkrifët karrote“. Nxehim furrën në 160 gradë. Lyejmë me gjalp dhe spërkasim shumë mirë me miell një tepsi katrore me brinjë rreth... Read more →

Si të gatuajmë tortë cokollate

Si të gatuajmë “Tortë cokollate” – Receta gatimi për “Tortë cokollate”. Thërmojmë biskotat sa më mirë që të mundemi. Shkrijmë gjalpin një tas mbi ujë të nxehtë dhe e përziejmë me mjaltin. Hedhim... Read more →
1 2 3 7