Si të gatuajmë “Tavë kosi”

Si të gatuajmë “Tavë kosi” – Receta gatimi për “Tavë kosi”. Tava e kosit është një pjatë tradicionale gjelle që gatuhet me mish qingji ose dashi. Nëse përdorim qingjin, e pjekim direkt, ndërsa dashin... Read more →

Si të gatuajmë “Mish qengji me makarona”

Si të gatuajmë “Mish qengji me makarona”. Përgatitja e kësaj pjate bëhet në këtë mënyrë: Skuqim mishin nga të gjitha anët derisa të marrë një ngjyrë të këndshme ari. Qepën, erëzat, domatet e sallamin e grijmë... Read more →

Si të gatuajmë “Tavë peshku me hudhra”

Si të gatuajmë “Tavë peshku me hudhra”. Për të gatuar tavën e peshkut me hudhra, ndjekim këtë procedure përgatitje: Peshku i pastruar dhe i larë pritet në copa, i hidhet kripë, piper, lyhet me miell dhe skuqet në tigan... Read more →
1 2 3 4 5