Si te gatuajme “Qofte me gjize e spinaq”

Si te gatuajme “Qofte me gjize e spinaq”. Qe te gatuajme qofte me gjize e spinaq, veprojme ne kete menyre per ti pergatitur: Ziejme spinaqin ne uje te bollshem me kripe per 1-2 minuta ose derisa te filloje e te vyshket. E kullojme... Read more →

Biftek me makarona dhe me salcë domatesh

Si te gatuajme biftek me makarona dhe me salce domatesh. Si te pergatisim receta gatimi  dhe ushqime te ndryshme shqiptare dhe te huaja. Përgatitja: Në një tigan me yndyrë hedhim specat djegës dhe i lëmë të skuqen për 10 sekonda në... Read more →

Qofte pikante me thjerrëza (për fëmijë)

Si te gatuajme Qofte pikante me thjerrëza (për fëmijë) – Si te pergtisim qoftet Përgatitja Ngrohni furrën deri në 200 gradë C. Në një tigan të madh ngrohni vajin e ullirit; skuqni në të qepën derisa të zbutet. Shtoni... Read more →

Mish viçi me kikirikë

Si te gatuajme mish vici – Receta gatimi per te gatuar mishin e  vicit me kikirik. Përgatitja Mishin e presim në copë sikur për gullash dhe mbi të hedhim kripë. Shtojmë edhe një të bardhë të vezës dhe përziejmë. Në tenxheren... Read more →
1 2 3 4 5