Home Lajme Sport Chelsea Vs Mancester U:Formacionet

Chelsea Vs Mancester U:Formacionet

295
0

Sprot:Sot luhet finalja e superkupes se Anglise ndermjet Chelsit te Ancelotit dhe Manchester U. Do te jete nje sfide interesante per disa arsye: e para eshte se Chelsi ka humbur 4 nga 5 ndeshjet e luajtura ne miqesore,nderkohe qe e kunderta ka ndodhur me Manchesterin ku i ka fituar pothuajse te gjitha.E dyta eshte se Chelsi kerkon me ngulm te tre trofete edhe per arsye se i eshte dhene nje ultimatum tranjerit Anceloti,nderkohe qe Manchesteri gezon nje forme te shkelqyer fizike dhe teknike,dhe gjithmone eshte pretendent per trofe.

Keto do te jene Formacionet e mundshme:

Chelsi –  4-3-3 Hillario,  Joe Cole,Terry,Ivanovic,Ferreira  ,Mikel,Lapard,Esien,  Anelka,Kalu,Maluda

Man. Utd – Van Der Sar,  O”shi,Evans,Vidic,Nevil,  Park,Skols,Flecer,Valencia,  Runi,Hernandez.

Ndshja do te luhet ne oren 16:00 . /Shqiplajme.com/
http://shqiplajme.com/chelsea-vs-mancester-utdformacionet/