Home Aktualitet Djali shqiptar 17 vjeçari therr nënën me thikë në Itali

Djali shqiptar 17 vjeçari therr nënën me thikë në Itali

295
0

Nje i ri shqiptar 17 vjeçar është arrestuar nga policia italian pasi ka tentuar të therë me thikë nënën e tij me të cilën jetonin bashkë në Itali dhe më pas ka dalë me shokët e tij po shqiptarë përjashta.

Ka qënë një kontoll rutinë i policisë por njollat e gjakut në bluzën e tij e kanë shtyrë policinë për të kërkuar shpjegime nga djali i cil ka pranuar menjëherë se kishte qëlluar me thikë nënën e tij.

Kjo ka bërë që gruaja menjëherë të transportohej në spital ku direkt përfundoi në ndërhyrje kirurgjikale.

Një zënkë me nënën e tij bëri që sherri të kishte këtë rezultat dhe thika qe gjetur në dhomën e gjumit.