Home Video lajme Edi Rama: Kërkesa për përgjimin e tabulateve, e paligjshme

Edi Rama: Kërkesa për përgjimin e tabulateve, e paligjshme

278
0

Pak minuta pas mbylljes së tryezës së Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka reaguar sot ne nje konference per shtyp rreth propozimit të mazhorancës për përgjimin e tabulateve të telefonatave për krerë të lartë të shtetit dhe institucioneve të pavarura kushtetuese. Numri një i PS theksoi se ky propozim është tërësisht i paligjshëm. Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama deklaroi sot se sulmet ndaj Presidentit, Kryeprokurores dhe kreut të SHISH-it kanë vijuar përmes të ashtuquajturit, komision hetimor parlamentar.