Home Video lajme Egjipti dhe Europa, kërcënime tërroriste ndaj besimtarëve të krishterë

Egjipti dhe Europa, kërcënime tërroriste ndaj besimtarëve të krishterë

290
0

Egjipti dhe Europa përfshihen nga alarmi për sulme ndaj besimtarëve të krishterë kopte, pas kërcënimeve në internet nga integralistët islamike. Këta të fundit paralajmërojnë sulme të tjera të ngjashme me atentatin kamikaz në Aleksandri në 1 janar ku humbën jetën 21 vetë.