Elbasan, teatri “Skampa” përfshihet nga flakët

Një zjarr ka përfshirë pasditen e sotme teatrin e qytetit të Elbasanit “Skampa”, ndërsa zjarrëfikëset janë në përpjekje e sipër për të shuar zjarrin.

Mësohet se fillimisht zjarri ka rënë në katin e katert të teatrit, ku deri në këto momente raportohet që situata është nën kontroll.

Nga te dhenat e fundit raportohet se zjarri ka shkaktuar deme te medha materiale, duke djegur nje pjese te mire te ambjenteve te teatrit.

Zjarri fillimisht dyshohet te kete rene nje nje hotel ne afersi te teatrit dhe me pas eshte perhapur ne katin e katert te teatrit.

Nuk ka njoftime për të lënduar.

Comments are closed.