Home Video lajme EULEX padi penale për krime lufte për 2 ish-komandantë UCK

EULEX padi penale për krime lufte për 2 ish-komandantë UCK

246
0

Eulex ka ngritur aktakuze për dy shqiptarë të Kosovës, Sabit Geci dhe Riza Alia për krime lufte gjatë vitit 1999. Sipas agjencisë Franceze të lajmeve AFP, të dy ata akuzohen se kanë kryer krime kundër civilëve në dy kampe të UCK-së në veri të Shqipërisë