Home Video lajme Festimet ne Shkup per 100 vjetorin e pavaresise (Video)

Festimet ne Shkup per 100 vjetorin e pavaresise (Video)

354
0

Festa në Shkup per 100-vjetorin e Pavarësisë. Rreth 15 mijë shqiptarë mbushën pallatin e sportit “Boris Trajkovski” në kryeqytetin e Maqedonisë, në një koncert festiv ku ishin të pranishëm edhe Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, lideri i BDI-së Ali Ahmeti, kreu i LSI-së Ilir Meta dhe përfaqësues të qeverisë maqedonase.