Home Lajme Sport FIFA shpall kandidatët për Topin e Artë

FIFA shpall kandidatët për Topin e Artë

400
0

FIFA ka prezantuar listën zyrtare me 10 emrat kandidatë për të fituar Topin e Artë të

Botërorit Afrikë e Jugut 2010.

Përsa u përket skuadrave finaliste, ato kanë plot 5 lojtarë, tre Spanja dhe dy Holanda. Lista e

plotë vijon si më poshtë.

Cili mendoni ju se meriton te jete fitues i topit te arte nga dhjete lojtaret e renditur ne sondazhin tone?

[simpleAdPlacement]

[poll id=”3″]

Ju gjithashtu mund te lini komentet tuaj per secilin lojtar.

1 COMMENT