Home Aktualitet Filmi Diktatori Dokumentari Shqiptar i Blendi Fevziut (VIDEO)

Filmi Diktatori Dokumentari Shqiptar i Blendi Fevziut (VIDEO)

903
1

Doli ne kinema filmi i ri ne prill 2012 Diktatori i Blendi Fevziut. Filmi dokumentar Diktatori mund te shihet ne internet ketu. Ju mund ta shikoni filmin shqiptar diktatori 2012 live online ne internet ne faqen tone.

[jwplayer mediaid=”8194″]

Ky film sjell për herë të parë fakte dhe imazhe të ish-diktatorit komunist. Në këtë film dokumentar shqiptar shfaqen për herë të pamje të ish-diktatorit komunist, të bazuara në dritën e fakteve, dëshmive dhe dokumenteve për diktatorin Hoxha, i cili për 41 vjet e ktheu Shqipërinë në një vend jo thjesht komunist diktatorial, por ekskluzivisht në funksion të vetvetes.

Filmi Diktatori Dokumentari Shqiptar i Blendi Fevziut (VIDEO)

1 COMMENT

  1. Gazetari ,Blendi Feziu ka bere nje dokemtare te shkelqyer te nivlite cilsore dokemtare duke pashqyruare ne menyre reale didakturen nga ,Enver Hoxha.

Comments are closed.