Home Aktualitet Fituesja e Top Fest 9 eshte Elhaida Dani (VIDEO)

Fituesja e Top Fest 9 eshte Elhaida Dani (VIDEO)

449
0

Elhaida Dani me kengen “S’je me” eshte fituese e edicionit te “Top Fest 9”. Nata finale e ndarjes se cmimeve u zhvillua në në Pallatin e Kongreseve, dhe u transmetua live në Top Channel.

Elhaida Dani fituese e Top Fest 9
Kjo kenge i dedikohet te gjithe atyre personave qe nuk i shkojne deri ne fund nje gjeje”, tha Elhaida pas fitores.

“Jam shume e lumtur, nuk e prisja aspak cmimin e madh. Falenderoj krijuesit e kenges time, familjen time, organizatoret, publikon.

Finalja erdh pas një përzgjedhjeje të ndarë në tre faza.

Çmimet e tjera te ndara ne finalen e Top Fest 9 jane:

Çmimi “Best Female”, Xhensila Myrtezaj
Çmimi “Best Pop”, Erik Lloshi
Çmimi “Best Balade”, Argjentina Ramosaj
Çmimi “Best Male”, Adrian Lulgjuraj
Çmimi “Top Albania Radio”, Besa Kokedhima
Çmimi “Best Group”, grupi “Burn”
Çmimi “Best rock alernative”, Nita Latifi
Çmimi “Best hip-hop & RnB”, Stresi dhe Xheraldina
“Çmimi i Internetit”, Klajdi Haruni
Çmimi “Best new artist”, Elhaida Dani