Home Lajme Sport Formacioni per ndeshjen Shqiperi – Katar dhe Shqiperi – Iran

Formacioni per ndeshjen Shqiperi – Katar dhe Shqiperi – Iran

389
0

Ne daten 22 maj Shqiperia do te luaj miqësore përballë Katarit. Ndeshja Shqiperi katar do të luhet në Madrid. Pesë ditë më vonë, me 27 maj kuqezinjtë e trajnerit Xhani De Biazi do të jenë përballë Iranit, takim do të luhet në Stamboll. Trajneri De Biazi ka shpallur listën e lojtarëve që do të grumbullojë për këto dy ndeshje, ku padyshim ka edhe emra të rinj.

Ja edhe lista e plote ekipt kombëtar e shpallur nga trajneri De Biazi për dy miqesoret e radhës:
1.Shpetim Mocka (Apolonia)
2.Etrit Berisha (Kalmar, Suedi)
3.Orges Shehi (Skenderbeu)
4.Tefik Osmani (Teuta)
5.Lorik Cana (Lacio)
6.Armend Dallku (Vorskla Poltava, Ukrainë)
7.Admir Teli (Karabak, Azerbajxhan)
8.Franc Veliu (Flamurtari)
9.Mergim Mavraj (Greuth Furth, Gjermani)
10.Andi Lila (PAS Janina, Greqi)
11.Mergim Brahimi (Grasshopers, Zvicër)
12.Ervin Bulku (AZAL Baku, Azerbajxhan)
13.Sabien Lilaj (Lokomotiva Zagreb, Kroaci)
14.Gjergj Muzaka (Skenderbeu)
15.Jahmir Hyka (Luzernë, Zvicër)
16.Emiljano Vila (PAS Jannina, Greqi)
17.Ansi Agolli (Karabak, Azerbajxhan)
18.Elis Bakaj (Cernomorets, Ukrainë)
19.Erjon Bogdani (Siena, Itali)
20.Edgar Çani (Polonia Varshavë, Poloni)
21.Armando Sadiku (Lokarno, Zvicër)
22.Hair Zeqiri (Rizespor, Turqi)