Francë, në gjyq 5 lojtarë të kombëtares

Këshilli Federal i Federatës Franceze të Futbollit ka vendosur të padisë pesë lojtarë të kombëtares për bojkotin që bënë në stërvitje gjatë botërorit.

Bëhet fjalë për Nicolas Anelka, Patrice Evra, Franck Ribery, Jeremy Toulalan dhe Eric Abidal.

Ky vendim u mor për shkak të fyerjeve të rënda që lojtarët në fjalë i kishin adresuar trajnerit Raymond Domenec gjatë botërorit Afrikë e Jugut 2010.

http://shqiplajme.com/france-ne-gjyq-5-lojtare-te-kombetares/

Comments are closed.