Home Aktualitet Futbolli i shqiptar me i korruptuari ne bote

Futbolli i shqiptar me i korruptuari ne bote

395
0

Futbolli shqiptar ndodhet ne vend te pare ne nivel korrupsioni ne rang boteror. Kete klasifikim e ka bere Sportradar gjate nje raporti 2 vjecar.

Gjatë periudhës prej rreth dy vite e gjysmë janë vëzhguar 143.472 ndeshje në 596 kampionate, turne e aktivitete të ndryshme futbollistike. Nëse në total të kësaj analize rezultati mund të duket pozitiv për SportRadar me vetëm 0,56% të ndeshjeve në total të manipuluara, për ne nuk mund të thuhet gjë tjetër veç aftësisë që po tregojmë për të bashkëjetuar me këtë kancer të futbollit

 Shqiperia me futbollin me te korruptuar ne bote sipas nje raporti 2-vjecar te SportRadar. Ky eshte klasifikimi i 10-shes se pare.

1.Shqiperia 97 ndeshje
2. Italia. 70
3. Moldavia. 66
4. Estonia. 46
5. Greqia. 45
6. Rusia. 42
7. Maqedonia 37
8. Bullgaria. 35
9. Letonia. 31
10. Lituania. 31
 
*Shtetet me me pak ndeshje te dyshuara jane Belgjika me vetem nje ndeshje e me pas Holanda dhe Franca me vetem dy.