Home Lajme Sport Futbolli si Pokeri

Futbolli si Pokeri

311
0

Sport:te luash futboll eshte si te luash poker.Taktika,te gjithe  dime qe eshte e domsdorshme ne futboll.Me perpara lojtaret dhe ekipet mundoheshin te dhuronin spektakel dhe te benin nje loje te bukur.Tani gjithcka duket qe ka ndryshuar.Cdo gje ka filluar te behet biznes dhe loja te shemtohet.Sic te gjithe ne e dime pokeri eshte nje loje strategjike,dinakerie dhe gjakfrtohtesie,kete linje po ndjek edhe futbolli boteror.Tashme ekipet nuke  kane me mendjen per te dhuruar spektakel por vetem per te fituar.Taktika mbizoteron mbi gjithcka,strategjia te jep fitoren,ndersa mbrojtja eshte sulmi me i mire.Tani a mund te themi se futbolli po shkon drejt degradimit…?!  /shqiplajme.com/
http://shqiplajme.com/futbolli-si-pokeri/