Home Lajme Sport Greqi, ben pershendetjen naziste, pezullohet per jete nga futbolli

Greqi, ben pershendetjen naziste, pezullohet per jete nga futbolli

400
0

pershendetja naziste pezullohet grekuFederata greke e Futbollit ka vendosur të përjashtojë per jetë nga te gjithë ekipet e kombetares greke (ato te rinjve dhe skuadra e pare), Jorgos Katidis.

20 vjeçari mesfushori i AEK Athens shënoi golin e fitores në ndeshjen që ekipi i tij luajti kundër Veria. Menjëherë pas gollit Katidis ka vrapuar te beje pershendetjen raciste naziste  me krah te shtrire nen tribunen e  stadiumit Olimpik. Një gjest që nuk i ka  pelqyer krereve të federatës të cilët kanë vendosur të bëjnë shembull per te tjeret.