Home Kuriozitete Hughes numrat e fatit i skalit në trup

Hughes numrat e fatit i skalit në trup

289
0

Wayne Hughes nuk do ta kete ndonjehere problem te mbaje mend numrat qe kishin vleren e 1.1milion euro. Ai i ka bere ato tatuazh ne krahun e tij te majte bashke me daten e fitimit.

Hughes eshte shprehur se nuk e kishte idene me te vogel qe ishte nje nder milioneret e Britanise se Madhe, derisa nena e tij e mori ne telefon pas verifikimit te llotarise fituese.

Ai u kthye menjehere ne shtepi dhe kontrolloi disa here bileten fituese duke mos i besuar syve: “Ishte verte shume vone kur u ktheva ne shtepi dhe e fsheha menjehere bileten ne nje CD bosh. Nuk mund ta besoja qe isha vertet fitues. Duket kaq e pamundur”- shprehet ai.

“Me keto parà kam ndermend te blej nje makine dhe te studioj pa u shqetesuar per pagesen e shkolles. Do te vazhdoj te punoj aty ku jam ne Wilkinson, por besoj se do te reduktoj orarin per shkak te shkolles. Duhet te rinovoj pashaporten dhe te marr avionin e pare qe me con jashte Britanise. Kam shume gjera per te bere dhe nuk di c’te bej me perpara”- perfundon Hughes i emocionuar.