Home Lajme Sport IFFHS:Inter e para e botes,Milan e 52

IFFHS:Inter e para e botes,Milan e 52

305
0

Sport-Instituti i Historise dhe Statistikave  te futbollit ka publikuar sot renditjen e ekipeve me te mira boterore per vitin 2010.Ne podium qendrojne kampionia e Italise dhe Spanjes(Inter dhe barcelona) me pike te barabarta,ndersa verehet qarte nje zbritje shume e madhe e ekipit me me shume tituj ne bote,Milanit.Kuqezinjte kane zbritur perkohesisht ne vendin e 52 shume me poshte sesa Roma,Juventus apo edhe si Fiorentina./shqiplajme.com/