Home Aktualitet Ilir Meta ne Fiks Fare VIDEO, Replikat te Metes, Rames dhe Priftit

Ilir Meta ne Fiks Fare VIDEO, Replikat te Metes, Rames dhe Priftit

418
0

Emisioni “Fiks Fare” ka denoncuar mbrëmjen e djeshme korrupsionin në nivelet më të larta të qeverisë. Në një video që ka mbërritur në redaksinë e emisionit shfaqen zëvendëskryeministri Ilir Meta që i jep urdhëra ministrit të atëhershëm të Ekonomisë, Dritan Prifti, për një aferë që ka të bëjë me dhënien e një tenderi, anulimin e një tenderi tjetër dhe punësimin e një militanti. Ja dhe videot dhe reagimet.
Meta, pazare me HEC-et e tenderat

Videopergjimi, Meta: Shantazh, lë imunitetin
Zv kryeministri e cilësoi sot përgjimin të “montuar, të pështirë,të neveritshëm dhe shantazh për tu ulur në pazare politike me Edi Ramën”. I hapur të hetojë prokuroria.

Prifti: Konfirmoj vërtetësinë e videos
Ish-ministri i Ekonomisë Dritan Prifti ka deklaruar sot se video-përgjimi i bërë publik në media për bisedën e tij me Ilir Metën, është i vërtetë.
Në një deklaratë për mediat ish-ministri Prifti theksoi se në cilësinë e dëshmitarit të ngjarjes, videoja e transmetuar është e saktë dhe përmban thënie origjinale të Ilir Metës.

Rama: Videoja, prova e korrupsionit të qeverisë