Itali Vs Bregu fildishte: Formacionet

Sport: Dita e neserme eshte lene e lire per kombetaret andembane botes qe te kene mundesi te luajne dhe provojne lojtaret e tyre.”Prandeli” gjen perballe Bregun e Fildishte,nje kundershtar i denje per nje ekipt te madh si Italia.
“Italia e te rinjve” eshte quajtur ajo nesermja,ku do te mbizoteronje talentet dhe mosha e re.Italine e Prandelit do ta udheheqin Balotelli,Cassano dhe Amauri.Pra nje itali shume agresive dhe ofensive,ndyshe nga ajo e lipit.Ndeshja do te luhet ne 20:45 ne Londer,Angli.
Formacionet perkatese te komebetareve jane keto:
Italy : (4-3-2-1) : Sirigu, Motta, Bonucci, Chiellini, Molinaro; Pepe, De Rossi, Palombo; Balotelli, Cassano; Amauri.
Bregu i Fildishte : (4-3-3): Barry, Demel, K. Toure, Zokora, Tiene; Eboue, Y. Toure, Tiote; Dindane, Kalou, Gervinho.
http://shqiplajme.com/itali-vs-bregu-fildishte-formacionet/

Comments are closed.