Home Lajme Sport Ja 10 klubet e futbollit që kane me shumë fansa në Facebook

Ja 10 klubet e futbollit që kane me shumë fansa në Facebook

522
0


Pas nje kerkimi te vogel ne facebook mund te nxirret lehtesisht nje liste me klubet e futbollit qe kane me shume fansa ne rrjetin social Facbook.

Në krye të listës qëndrojnë emrat më të mëdhenjë të futbollit botëror, por bien në sy dy ekipet e Stambollit: Gallatasarai dhe Fenerbahçe, të cilat kanë më shumë fansa se Juventusi, Interi apo Bajerni i Munihut.

Të çudit pak fakti se dy klubet turke janë kaq të ndjekura në Facebook, sepse pavarësisht se Stambolli dhe Turqia kanë një popullsi të madhe, këto klube nuk janë aq të ndërkombëtarizuar sa ekipet e përmendura pak më sipër.

Ja 10 klubet që kanë më shumë fansa:

1. Barcelona – 33.962.156 milionë

2. Real Madrid – 30.726.418

3. Mançester Junajtid – 26.848.798

4. Çelsi – 11.70.209

5. Milan – 11.355.613

6. Arsenal – 11.068.773

7. Liverpul – 10.043.059

8. Gallatasarai – 7.269.597

9. Fenerbahçe – 5.995.211

10. Bajern Munih – 4.694.040