Joakim Lev:Jam i lumtur per ransferimin e Mesut Oezil dhe Sami Khedira drejt Real Madrid

Lajme Sportive-Trajneri gjerman Joakim Lev ka folur ne diten e konferences se trajnereve europian te UEFA-es ne lidhje me transferiminin e dy yjeve te skuadres gjermane Mesut Oezil dhe Sami Khedira drejt Realit.Ai eshte shprehur se eshte nje kenaqesi e vecante te shikoje dy nga lojtaret me me influence ne kombetaren Gjermane te debutojn ne nje kampionat te tille si ai Spanjoll.Jam vertet i lumtur qe Mesut Oezil and Sami Khedira luajne per Realin nen drejtimin e nje trajneri te madh si Mourinho ka vazhduar ai me tej.Eshte levizja e duhur per ata dy lojtare.Spanja ka nje futboll me kualitet te larte vecanerisht Barcelona.Me pelqen menyra se si luajne ata me shpejtesi dhe teknike te jashtzakonshme.Keto kane qene fjalet e Lev perballe gazetareve./shqiplajme.comhttp://shqiplajme.com/joakim-levjam-i-lumtur-per-transferimin-e-mesut-oezil-and-sami-khedira-te-real-madrid/

Comments are closed.