Home Lajme Sport Kalendari i kampionatit italian Serisë A 2013-2014.

Kalendari i kampionatit italian Serisë A 2013-2014.

610
0

kalendarin e Serisë A 2013-2014

Është hedhur shorti për kalendarin e Serisë A 2013-2014. Kalendari i plote i Serie A 2013-2014.

Goglat kanë vënë përballë Interin dhe Juventusin që në javën e tretë. Derbi i parë i Italisë, Juventus – Inter për sezonin e ardhshëm do të luhet më 15 shtator në “San Siro”, ndërsa sfida e kthimit më 2 shkurt 2014 në Torino.

Ne kalendarin e serie A 2013 2014, Bie në sy fakti që Juventusi do të ketë një fillim të vështirë në misionin për ta mbrojtur titullin kampion. Në tetë javët e para, bardhezinjtë do të luajnë mes të tjerash me Sampdorian, Lacion, Torinon, Milanin dhe Fiorentinën.

Ndërkaq, kalendari 2013 – 2014 derbi i Milanos mes Interit dhe Milanit do të luhet në javën e 17-të (22 dhjetor), kurse i Romës (Roma – Lacio) në javën e katërt.

Interesante java e shtatë dhe e tetë: Inter – Roma, Juve – Milan dhe Fiorentina – Juve, Roma – Napoli.

Kalendari Kampionati italian Serie A 2013- 2014.

kalendari serie a kampionati italian 2013 2014

Serie a kalendari i plote i ndeshjeve te kampionatit italian Serie A 2013-2014-Kampionati italian serie a kampionati; juventus inter sezoni 2013 2014; kalendari i kampionatit italian te futbollit