Kalendari i Ramazanit 2012 Vaktija e Ramazanit 2012

Kalendari i Ramazanit me oraret e faljes dhe vaktet e kohet qe shenojne fillimin dhe fundin e agjerimit per muajin e Ramazanit, korrik gusht 2012 gjate diteve te muajit te Ramazanit.

Kalendari i Ramazanit 2012 per Shqiperine Kosoven dhe Maqedonin eshte gati!

E RELigjerata islame live drejteperdrejte ne internet me pyetje dhe pergjigje rreth Agjerimit dhe Muajit te Ramazanit (mbas ores 5)

Materiale per te lexuar online rreth Agjerimit te Ramazanit

Sipas Komunitetit Musliman te Shqiperise:
Dita e parë e agjërimit të Ramazanit eshte data 20.07.2012
Dita e parë e Fiter Bajramit 19.08.2012 Bajrami falet në orën 06:34

Sipas rregullave islame, Dita e pare dhe e fundit e Ramazanit percaktohet pas shikimit te daljes Henes.

19/7/2012 Dita e pare e muajit Ramazan 2012

Nata e Kadrit mendohet te jete ne 10 diteshin e fundit, netet tek

………. Dita e pare e Fiter Bajramit 2012

………. Bajrami falet në orën 06:34

 

 

 

 

 

 

Kalendari i Ramazanit per Kosoven 2012:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendari i Ramazanit per Maqedonine 2012 (Shkup):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Degjim i Kuranit me perkthim shqip. (Leximi i Kuranit kete muaj eshte nje prej veprave me te mira)

Listen to Quran

koha e syfyrit korrik gusht 2012, koha e iftarit 2012, iftari koha kalendar, koha e iftarit per daten 1 Gusht 2012, koha e iftarit, kalendari islamik 2012, kalender islam 2012 shqip, kalendari i ramazanit shqiperi, koha e iftarit2012, kalendari i ramazanit 2012, kalendari ramazani 2012
vitin 2012 ramazani, kalendar islam 2012 shqip, vaktia e namzit, foto kalendari 2012, koha e namazit 2012 ne tirane, kalendari ramazanit 2012 muj, kalendari per vitin 2012, kalendari islamik për vitin 2013, vaktia e ramzanit 2012, kalendari islamik 2012 ne gjuhen shqipe, kalendari i ramazanit per kosoven, kalendari i ramazanit per maqedonine, vaktia e ramazanit 2012 kosove, vaktia e ramazanit maqedoni, vaktia e ramazanit shqiperi

17 Comments

 1. Andi Tatani says:

  agjerim te leht per te gjith muslimanet……

 2. agjerim te leht per te gjith muslimanet e ishallah allahu na i prano lutjet e na i fal gjynahett ya alah falna gjynahett ne ket muj te madherushmee amin amin amin

 3. Artaa Sejdijajj ♥ says:

  Unë deshiroj qee te gjith muslimaneve tju ndihmojj Allahu dhe Agjerim saa maa tee lehte Aminn

 4. aleksandra says:

  po vjen era ramazan lumi aj qe agjeron te allahu shperblim do te fitoj!agjerim te leht te gjith muslimaneve amin

 5. fita says:

  Selam Alejkum ne qfar faqe te internetit mundem me kshyr vaktin e ramazanit 2012 nese e din ndokush shtuttgart

 6. fita says:

  urime ramazani te gjithve muslimanve kude qe jan ne bot

 7. besii says:

  ku muj me gjet kalendarin e ramazanit per zvicer

  allahu ju shperbleft me shendet fat e lumturi

 8. nevrie says:

  Gezuare muj e Ramazanit. e falenderojme Zotine qe na ka dhene diten e Ramazanit

 9. nevrie says:

  Gezuare muj e Ramazanit. Zoti ja bofte njerzve kabulle

 10. admin says:

  Per oraret e ramazanit neper bote shikoni kete adrese : http://www.salah.com

 11. toni says:

  ju ndihmoft Zoti i madherishem e jau lehtesofte agjerimin te gjithe juve qe agjeroni amin ! gjithashtu komplimenta per punen qe keni ber ne kete faqe interneti sidomos per degjimin e Kuranit me perkthim ne shqip . Allahu jau shperblefte dhe ju ndihmofte ne cdo sprove te jetes te gjith besimtareve me zemer , amin

  • ANISA BISLIMAJ says:

   Deshiroj agjerim shumë të leht inshAll-llah , kerkoj mbrojten e ALLAHUT per te gjith muslimanët që të na ruaj nga shejtani , gjat RAMZANIT .. AMIN

 12. arti says:

  cila dite eshte e sakte per naten e kadrit te marten apo te merkuren se tek kalendaret me siper thon 2 te marten dhe nje te merkuren qe te jemi te sigurte.

 13. ANISA BISLIMAJ says:

  Deshiroj agjerim shumë të leht inshAll-llah , kerkoj mbrojten e ALLAHUT per te gjith muslimanët që të na ruaj nga shejtani , gjat RAMZANIT .. AMIN

 14. Anisa Bislimaj says:

  Dëshiroj agjërim të leht gjatë Ramazanit , dhe ta kaloni pa vështërsi të gjithve Muslimanve në botë inshAll-llah . ( Amin )
  Mirupafshim