Home Lajme Sport Kampionati Evropian Euro 2012 Shiko Ndeshjet Live

Kampionati Evropian Euro 2012 Shiko Ndeshjet Live

364
0

shiko ndeshje futbolli live euro 2012Shiko Kampionatin Evropian te futbollit Euro 2012 live me koment shqip, shiko ndeshjet Euro 2012 live. Ndeshjet e futbollit te kampionatit europian 2012 ne transmentim live me koment shqip.

Kampionati i UEFA 2012 live do te zhvillohet ne Ukrainë dhe Poloni në datat 8 qershor deri më 1 korrik.

Shiko Kampionatin Evropian Euro 2012 live

UEFA 2012 live ka organizuar dy ceremoni të veçanta në Kiev dhe Varshave, ndërsa ka bërë të ditur se biletat e këtij kompeticioni do të bëhen on-line në adresën e internetit UEFA.COM

1.4 milionë bileta janë vënë në dispocizion për finalet e kampionatit evropian, ndërsa 85 përqind e tyre është e destinuar për tifozët. Pjesa tjetër do të shkojë për federatat anëtare të EUFA-s, që nuk do të luajnë në finalet e Euro 2012, zyrtarëve të futbollit, të ftuarve VIP dhe qeverive të vendeve që presin kompeticionin.

KLIKO KETU DHE SHIKO KAMPIONATIN EVROPIAN EURO 2012 LIVE ME KOMENT SHQIP

Kampionatin Europian 2012 do te mund ta shihni live ne internet me koment shqip ne supersport ne HD.

UEFA ka zyrtarizuar edhe cmimet biletave që variojnë nga 30 euro për vendet e kategorisë së tretë gjatë ndeshjeve në grupe deri në 600 euro për vendet e kategorisë së parë në ndeshjen finale që do të do luhet në Ëarshavë.

Skeda e Kampionatit Evropian te Futbollit Euro 2012 Live te ndara ne grupe:

Grupi A
Poloni, Greqi, Rusi, Republika Ceke

Grupi B
Hollande, Danimarke, Gjermani, Portugali

Grupi C
Spanje, Itali, Republika e Irlandes, Kroaci

Grupi D
Ukrahine, Suedi, France, Angli

Shiko Ndeshjet e Euro 2012 live qe fillojne me date 08.06.2012 shiko tabelen me poshte:

Euro 2012 / Grupet 16 / Tabela
E Premte 8 Qershor – Poloni Vs Greqi shiko live– Ora 19.00 ne Warsaw
E Premte  8 Qershor – Rusi Vs Republika Ceke shiko live – Ora 21.45 ne Wroclaw
E Shtune 9 Qershor – Hollande Vs Danimarke shiko live – Ora 19.00 ne Kharkiv
E Shtune 9 Qershor – Gjermani Vs Portugali shiko live – Ora 21.45 ne Lviv
E Diele 10 Qershor – Spanje Vs Itali shiko live – Ora 19.00 ne Gdansk
E Diele 10 Qershor – Irlande Vs Kroaci shiko live – Ora 21.45 ne Poznan
E Hene 11 Qershor – France Vs Angli shiko live – Ora 19.00 ne Donetsk
E Hene 11 Qershor – Ukrahine Vs Suedi shiko live – Ora 21.45 ne Kiev
E Marte 12 Qershor – Greqi Vs Republika Ceke shiko live – Ora 19.00 ne Wroclaw
E Marte 12 Qershor – Poloni Vs Rusi shiko live – 21.45 ne Warsaw
E Merkure 13 Qershor – Danimarke Vs Portugali shiko live – Ora 19.00 ne Lviv
E Merkure 13 Qershor – Hollande Vs Gjermani shiko live – Ora 21.45 ne Kharkiv
E Enjte 14 Qershor – Itali Vs Kroaci shiko live – Ora 19.00 ne Poznan
E Enjte 14 Qershor – Spanje Vs Republika e Irlandes shiko live – Ora 21.45 ne Gdansk
E Premte 15 Qershor – Suedi Vs Angli shiko live – Ora 19.00 ne Kiev
E Premte 15 Qershor – Ukrahine Vs France shiko live – Ora 21.45 ne Donetsk
E Shtune 16 Qershor – Republika Ceke Vs Poloni shiko live – Ora 21.45 ne Wroclaw
E Shtune 16 Qershor – Greqi Vs Rusi shiko live – Ora 21.45 ne Warsaw
E Diele 17 Qershor – Portugali Vs Hollande shiko live – Ora 21.45 ne Kharkiv
E Diele 17 Qershor – Danimarke Vs Gjermani shiko live – Ora 21.45 ne Lviv
E Hene 18 Qershor – Kroaci Vs Spanje shiko live – Ora 21.45 ne Gdansk
E Hene 18 Qershor – Itali Vs Republika e Irlandes shiko live – Ora 21.45 ne Poznan
E Marte 19 Qershor – Angli Vs Ukrahine shiko live – Ora 21.45 ne Donetsk
E Marte 19 Qershor – Suedi Vs France shiko live – Ora 21.45 ne Kiev

Euro 2012 / Qerek Finale / Tabela
E Enjte 21 Qershor A – 1 Grupit A Vs 2 e Grupit B – Ora 21.45 ne Warsaw
E Premte 22 Qershor B – 1 Grupit B Vs 2 Grupit A – Ora 21.45 ne Gdansk
E Shtune 23 Qershor C – 1 Grupit C Vs 2 Grupit D – Ora 21.45 ne Donetsk
E Diele 24 Qershor D – 1 Grupit D Vs 2 Grupit C – Ora 21.45 ne Kiev

Euro 2012 / Gjysem Finale / Tabela
E Merkure 27 Qershor – Fituesi i Grupit A Vs Fituesi i Grupit C – Ora 21.45 ne Donetsk
E Enjte 28 Qershor – Fituesi i Grupit B Vs Fituesi i Grupit D – Ora 21.45 ne Warsaw

Euro 2012 Finale
E Diele 1 Korrik Ora 21.45 ne Kiev

Kampionati Evropian Euro 2012 live