Home Video lajme Koalicioni qeverisës ne Kosove: PDK, AKR Lista Rugova e pakicat

Koalicioni qeverisës ne Kosove: PDK, AKR Lista Rugova e pakicat

313
0

[pro-player width=’480′ height=’400′ type=’video’]http://www.balkanweb.com/videoAlbum/Video/9001.flv[/pro-player]

Duke iu referuar burimeve të sigurta, RTK ka bërë të ditur se tashmë është arritur marrëveshja për koalicion mes PDK-së dhe AKR-së. Sipas një zyrtari të lartë të PDK-së, të cilit i referohet ky medium, koalicioni sigurisht do të përfshijë Listën “Ibrahim Rugova” si dhe minoritetet.