Home Aktualitet Kosove pese aksidente fatale vetem brenda 24 oreve

Kosove pese aksidente fatale vetem brenda 24 oreve

276
0

Pese persona kane humbur jeten si pasoje e ketyre aksidenteve ne Prishtine Gjilan Mitrovice dhe Prizren Policia e Kosoves ashperson masat per te gjithe kundervajtesit ne komunikacionin rrugor e ne vecanti masat per tejkalim te shpejtesise se kufizuarbrbrGjate 24 oreve te fundit jane regjistruar pese aksidente me fatalitet dhe 19 me lendime trupore Pese persona kane humbur jeten si pasoje e ketyre aksidenteve ne Prishtine Gjilan Mitrovice dhe Prizren njofton Rtk-jabrbrPolicia e Kosoves duke verejtur kete numer te aksidenteve brenda 24 oreve u bene thirrje te gjithe qytetareve te cilet qarkullojne ne rruge me ose pa automjete te bejne kujdes dhe te tregohen te vemendshem ne zbatimin e normave te sjelljes te sanksionuara me ligjin per sigurine e komunikacionit rrugorbrbrNga ana tjeter njesitet e trafikut dhe njesitet patrulluese te PK-se do te ashpersojne masat e gjobitjes e kjo nenkupton qe nuk do te kete kurrfare tolerimi per kundervajtesit te cilet nuk e respektojne ne vecantibrbr


Gazetastart