Home Aktualitet Lista zyrtare e kandidateve per deputet te PD dhe PS 2013

Lista zyrtare e kandidateve per deputet te PD dhe PS 2013

591
0

Lista zyrtare e kandidateve per deputet te PD dhe PS 2013Lista zyrtare e kandidateve per deputet te PD dhe PS per zgjedhjet e pergjithshme Qershor 2013

Kjo eshte lista e pjesshme e mundeshme e kandidateve per deputet te PS, PD, FRD, LSI, AK.

 

(Update) Lista perfundimtare e deputeteve pas zgjedhjeve 2013

 

 

E para që zyrtarizoi listën me emrat e kandidatëve ishte LSI. Plot 140 emra, por në të mungonte emri i të shumëpërfolurit, Shezai Rrokaj.
[poll id=”3″]


Pas orës 21:00, PS ka qenë ende duke përpiluar listat nga ku u mësuan dhe të papritura. Arben Malaj dhe Arben Isaraj, vendosin të kandidojnë të pavarur. Malaj i zhvendosur nga Vlora drejt Tiranës, përjashton veten nga listat e PS. Malaj vendos të kandidojë i vetëm në Qarkun e Vlorës. Burime nga PS konfirmojne se botuesi i Shekullit, Koco Kokedhima është i dyti në listën e kandidatëve për deputetë të PS, në Vlorë. Kurse ne listat e AK, nuk figuron emri i Myslym Pashaj.

Gjatë hartimit të listave të PS, ka pasur nervozime. Burime nga PS bënë të ditur se para përfundimit të përpilimit të listave, Shkëlqim Cani ka bërë sherr me Ardit Kajën, kurse Namik Dokle ka braktisur i nervozuar mbledhjen e kryesisë.

Me hartimin e listave të PS mësohet se jashtë mbesin Arben Malaj Arben Isaraj, Albert Caci dhe Marko Bello.

Pavarësisht lajmeve të përhapura në media për mundësinë që deputeti socialist Erion Braçe të mos pranonte kandidimin në një qark tjetër dhe jo në Berat, ai ka pranuar të kandidojë në qarkun e Fierit.

Burime nga selia e PD, bënë të ditur për News24, se jashtë listave kanë mbetur emra të deputetëve si, Rajmonda Bulku, Enkelejd Alibeaj, Jemin Gjana, Lajla Pernaska, Fatos Hoxha. I fundit në listën e Tiranës, i 16-ti, ku rrezikon dhe fitoren, është Ilir Rusmajli.

DEBATE NE KRYESINE E PS, ZYRTARIZOHET LISTA E KANDIDATEVE
ORA 22:50 – Ndërsa mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike është zhvilluar në qetësi, në selinë e PS-së situata ka qenë më e tensionuar. Arben Malaj, Arben Isaraj dhe Namik Dokle e kanë lënë para kohe mbledhjen e Kryesisë. Ndërsa pati tension e debate të ashpra edhe ndërmjet kandidatit për deputet Shkëlqim Cani dhe Ardit Kajës.

Lista e Kandidateve te PD

QARKU BERAT

1. Genc Pollo
2. Astrit Veliaj
3. Lefter Maliqi
4. Mehmet Xheka

QARKU DIBËR

1. Sherefedin Shehu
2. Roland Keta
3. Ekrem Spahia
4. Bedri Hoxha

QARKU GJIROKASTËR

1. Genc Ruli
2. Spiro Ksera
3. Adrian Kokalari

QARKU KUKËS

1. Flamur Noka
2. Alban Elezi
3. Besnik Dusha

QARKU LEZHË

1. Aldo Bumci
2. Gjovalin Kadeli
3. Pavlina Hoti
4. Vasil Bici

QARKU VLORË

1. Astrit  Patozi
2. Arben Ristani
3.  Liljana  Elmazi
4. Ardian Kollozi
5.  Leonard  Sinani

QARKU SHKODËR

1. Jozefina Topalli
2. Astrit Bushati
3. Arenca Trashani
4. Nard Ndoka
5. Bardh Spahia
6. Xhovalin Bzheta
7. Ndue Paluca

QARKU DURRËS

1. Eduard Halimi
2. Gent Strazimiri
3. Igli Cara
4. Albana Vokshi
5. Osman Metalla
6. Oerd Bylykbashi
7 Lufter Xhuveli
8. Vullnet Topalli

QARKU ELBASAN

1. Arben Imami
2. Eduard Selami
3. Arbiola Halimi
4. Dashnor Sula
5. Aurel Bylykbashi
6. Sybi Hida

QARKU FIER

1. Sokol Olldashi
2. Mesila Doda
3. Kozma Dashi
4. Shpetim Idrizi
5. Ferdinand Murati
6. Myslym Murrizi

QARKU KORÇË

1. Ridvan Bode
2. Eleina Qirici
3. Edmond Spaho
4. Fatmir Mediu
5. Gjergji Papa
6. Fatbardh Kadilli
7. Leonard Olli
8. Viktor Duro
9 Ledina Aliolli

QARKU TIRANË

1. Sali  Berisha
2. Myqerem Tafaj
3. Majlinda Bregu
4. Halim Kosova
5. Florion Mima
6. Gerti Bogdani
7. Dashamir Shehi
8. Jorida Tabaku
9. Edi Paloka
10. Keltis Kruja
11. Kastriot Islami
12. Asllan Dogjani
13. Visar Zhiti
14. Arben Qirjako
15. Ilir Rusmali
16. Tritan Shehu

LISTA ZYRTARE E KANDIDATËVE TË PS

QARKU TIRANË

1. PANDELI MAJKO
2. SAIMIR TAHIRI
3. VASILIKA HYSI
4. DITMIR BUSHATI
5. FATMIR XHAFAJ
6. LINDITA NIKOLLA
7. BESNIK BARAJ
8. XHEMAL QEFALIA
9. SADRI ABAZI
10. PARID CARA
11. SPARTAK BRAHO
12. ARTAN GAÇI
13. PJERIN NDREU
14. RAKIP SULI
15. MILENA HARITO
16. DASHAMIR PEZA
17. ENKELEJDA SHKRELI
18. ERVIN BUSHATI

QARKU DIBËR

1. SHKELQIM CANI
2. ULSI MANJA
3. HASAN CENI
4. ARBEN KESHI
5. ASHIM DOMA
6. EZMERINA HOXHA

QARKU LEZHË

1. MIMI KODHELI
2. ARMANDO PRENGA
3. ARBEN NDOKA
4. NDREC DEDAJ
5. MEJREME DELISHI
6. EDUART NDOCAJ
7. KASTRIOT PIROLI
8. MIRELA NELI

QARKU SHKODËR

1. MIMOZA HAFIZI
2. TOM DOSHI
3. PAULIN STERKAJ
4. NAMIK KOPLIKU
5. SAIT FISHTA
6. GENTIAN PALAJ
7. NIKOLL DEDA
8. ROZAFA ZMIJANEJ
9. MEGI AJTYRESA
10. DJANA BEJKO
11. ZEF ÇUNI
12. PAL LERA
13. JANKO SHELÇAJ

QARKU KUKËS

1. VEXHI MUÇMATAJ
2. LAVDIM ELEZI
3. RAM HOXHAJ
4. ADEM LALA

QARKU BERAT

1.FIDEL YLLI
2.ERMONELA FELAJ
3.EDUARD SHALSI
4.EDUART BEJKO
5.ARTAN LAME
6.STAVRI CECA
7.ERJON KËRI
8.ANILA AGALLIU
9.ALMA KULE

QARKU FIER

GRAMOZ RUÇI
EGLANTINA GJERMENI
ERION BRACE
ILIRIAN CELIBASHI
ARMANDO SUBASHI
ERVIN KOÇI
FATOS KLOSI
SPARTAK BRAHO
PIRRO LUTAJ

QARKU DURRËS

1. BLENDI KLOSI
2. KLODIANA SPAHIU
3. ILIR BEQAJ
4. NAMIK DOKLE
5. GENTIAN BEJKO
6. ARTUR BUSHI
7. SHKELQIM TROPLINI
8. JURGIS ÇYRBJA
9. SOKOL SULA
10. ARDIAN KOKOMANI
11. GËZIM AGASI
12. TAULAND XHERAJ
13. ERALD HASANAJ
14. ESMERALDA SHKJAU

QARKU KORÇË

1. BASHKIM FINO
2. ARTA DADE
3. OLTA XHAÇKA
4. ILIRIAN PENDAVINJI
5. ILIR XHAKOLLI
6. YLLI ZIÇISHTI
7. ARDIT KONOMI
8. ARTUR PORPOLLOGU
9. ANA VERUSHI
10. ADRIATIK BRAÇE
11. ZAMIRA BEQIRAJ
12. ILIR TORRA
13. NADA NASTO

QARKU ELBASAN
1. BEN BLUSHI
2. DAMIAN GJIKNURI
3. EVIS KUSHI
4. ALFRED PEZA
5. TAULANT BALLA
6. MUSA ULQINI
7. ARBEN KAMAMI
8. ILIR BEJTJA
9. LULJETA ARAPI
10. AGIM LEKA
11. KASTRIOT GURRA
12. MEHDI PEPA
13. ALTIN AGO
14. YMER TOLA
15. ROVENA BEQIRAJ
16. SOKOL SKURA

QARKU VLORË

1. EDI RAMA
2. VALENTINA LESKAJ
3. KOÇO KOKËDHIMA
4. LUIZA XHUVANI
5. FATMIR TOÇI
6. ANDREA MARTO
7. EDMOND LEKA
8. SHUAIP BEQIRI
9. MIRA SHEHU
10. SHEME LULO
11. SOKOL BANA
12. GENCI KOJDHELI
13. NEIME GJIKA
14. NORETA KALCUNI
15. INES STASA

QARKU GJIROKASTËR

1. ARBEN AHMETAJ
2. ERION VELIAJ
3. ANASTAS ANGJELI
4. VLADIMIR KOSTA
5. DASHAMIR KAMBERI