Home Kuriozitete Liu Wei pa duar luan në piano me gishta të këmbës

Liu Wei pa duar luan në piano me gishta të këmbës

280
0

Liu Wei shkëlqeu në garën kineze të talenteve dhe dëshmoi se vërtetë është i veçantë kur me gishtat e këmbës ekzekutoi veprën e autorit Richard Clayderman, “Mariage D’amour”.

Ky 23 vjeçar, i cili humbi të dy duart në fëmijëri, këtë shkathtësi e ka perfeksionuar që në moshën 18 vjeçare, ndërsa me paraqitjen e tij në garë ka mahnitur publikun dhe jurinë.

www.youtube.com/watch?v=X9DilOIZMu4