Home Lajme Sport Liverpooli “fut ne sherr” miliarderet e huaj

Liverpooli “fut ne sherr” miliarderet e huaj

449
0

Sport-Menjehere pas interesimit te miliarderit kinez Keni Huang,eshte interesuar edhe nje biznesmen tjeter aziatik,Jahia Kirdi nga India.Biznesment Aziatike duket se jane tunduar shume nga klubi anglez,Liverpool i cili do tu sillte atyre fitime stratosferike ne valutat e tyre.Jahia Kirdi zoteron pjesen me te madhe te bizneseve ne lindjen e mesme dhe nje sere biznesesh te medha ne kanada.Gjithashtu ai eshte pak me i favorizuar per te blere klubin e Liverpool pasi ndryshe nga kundershtari i tij ai kerkon blerjen e 100% te kasioneve./shqiplajme.com/