Home Aktualitet Llotaria Amerikane 2013, Bllokohet websiti i Ambasades nga dyndjet e vizitave

Llotaria Amerikane 2013, Bllokohet websiti i Ambasades nga dyndjet e vizitave

504
3

Menjehere pasi ka dal lajmi se ne oren 18:00 te dates 1 Maj 2012, do te behen publike emrat fitues te llotarise amerikane, te gjitha ata qe kan aplikuar jane drejtuar me padurim websitit te ambasades amerikane te internetit.
Shqiptaret qe kan aplikuar per llotari amerikane duket se mezi kan pritur per te marre pergjigjet per programin e llotarise amerikane DV 2013 dhe kjo gje ka shkaktuar mbingarkese ne serverat e websitit te ambasades duke e nxjerre ate jasht perdorimit.

Ajo qe vlen te permendet, eshte se ato qe kan aplikuar mund ta bejne verifikimin gjate gjithe muajit maj dhe deri ne qershor 2013 dhe jo vetem keto dite, prandaj nuk ka arsye pse te nxitojme! Websiti zyrtar na njofton se Informacioni mbi statusin për DV-2013 do të jetë në dispozicion në Internet nga data 1 Maj 2012 deri më 30 Qershor 2013

Linku per kontrollin  http://www.dvlottery.state.gov/ESC/
Nje tjeter fakt interesant eshte  pjesmarrja aktive qe kane pasur dhe faqet e hapura ne facebook te dedikuar per informin mbi llotarine amerikane ku fansat ndajne informacione me njeri tjeterin.

Linku ne fb https://www.facebook.com/pages/Llotaria-amerikane/250035225007450

3 COMMENTS

  1. a munde te me informoni ju lutem ky emer a eshte aplikues per llotarine amerikane

  2. ju lutem mund te me informoni ne kete adrese kam fituar llotarine apo jo?

  3. JU LUTEM A MUND TE SHIKONI KAM FITUAR A JO SEPSE KODIN QE KAM UNE ME MUNGOJNE DY SHIFRA NUK PO ARRIJ DO TE MAR VESH KAM FITUAR A JO

Comments are closed.