Makinat me te mira ne shitje per 2012 per te gjitha kategorite

Në javët e para të vitit 2013, gazetat e specializuara në fushën e automobilave kanë listuar dhe publikuar imazhet dhe cilësitë e makinave më të mira në shitje për 12 muajt e shkuar.

Se cilat janë ato mund t’i mësoni edhe në këtë listim të nga preferencat e çifteve tek ato të shijeve më zyrtare.

Makina më e mirë për qytet: Volkswagen Up Volkswagen Up 1.0 75 High Up 3dr

Lista e Çmimeve: £ 10,515

Makina e vogël më e mirë familjare: Audi A3 Sportback 1.4 TFSI 122 SE

Lista e Çmimeve: £ 19,825

makinat me te shitura per 2012Makina e vogël më e mirë familjare

Makina më e mirë familjare: Ford Mondeo 1.6 TDCi Trend 115 Eko

Lista e Çmimeve: £ 20,195

Makina më e mirë familjare

Makina më e mirë e patundshme: Ford Mondeo 2.0 TDCi 140 Estate Trend

Lista e Çmimeve: £ 22,445

Makina më e mirë e patundshme

Makina më e mirë sportive: Porsche Boxster 2.7

Lista e Çmimeve: £ 37,589

Makina më e mirë sportive

MPV-ja më e mirë: Seat Alhambra 2.0 TDI 140 Ecomotive S

Lista e Çmimeve: £ 25,035

MPV-ja më e mirë

Makina më e mirë me dy dyer: Audi TT 2.0 TFSI 211 Sport

Lista e Çmimeve: £ 27,145

Makina më e mirë dyshe

Makina më e nxehtë: Focus Ford ST-1

Lista e Çmimeve: £ 21,995

Makina më e nxehtë

SUV-ja më e mirë: BMW X3 xDrive20d SE Auto

Lista e Çmimeve: £ 33,010

SUV-ja më e mirë

Makina më e mirë ekzekutive: BMW 320d Lista e Çmimeve: £ 29,605

Makina më e mirë ekzekutive

Makina më e mirë luksoze: Range Rover Vogue SE 3.0 TDV6

Lista e Çmimeve: £ 77,895

Makina më e mirë luksoze

Makina më e mirë e vitit: Audi A3 Sportback 1.4 TFSI 122 SE

Makina më e mirë e vitit

Comments are closed.