Home Aktualitet Maqedoni opozita kerkon zgjedhje te parakohshme

Maqedoni opozita kerkon zgjedhje te parakohshme

266
0

brLideri i kesaj partie Branko Cervenkovski po vijon pergaditjet e bazes partiake duke zhvilluar komunikimin edhe me partine shqiptare ne pushtet BDI e cila do te jete vendimtare rreth vendimit per shperndarjen e Parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjevebrbrBurime prane BDI-se kane theksuar per agjencine e lajmeve INA se projektet e tilla jane vetem pjese e debatit brenda partiak derisa nuk planifikojne largimin nga Qeveriabrbreshte heret per te theksuar se cfare do te ndermarrim ne nentor Ne mendojme se ne rast se brenda nje periudhe te shkurter do te mbahen zgjedhjet atehere serish do te fitoje VMRO-DPMNE Nuk duhet te humbim kohe dhe te krijojme krize politike ka theksuar zyrtari i larte i BDI-sebrbrIdene per zgjedhjet e parakohshme e kane mbeshtetur PDSH DR dhe partite e tjera opozitare maqedonase Lideret e ketyre partive ne takimin me liderin e LSDM-se kane shprehur gatishmeri per te shkuar ne zgjedhje te parakohshme Kryeministri dhe lideri i VMRO-DPMNE Nikolla Gruevski kohe me pare deklaroi se nuk do te kete zgjedhje te parakohshme dhe se Qeveria do te vijoje realizimin e projekteve te sajbrbrQeveria aktuale e perbere nga VMRO-DPMNE BDI dhe partite e pakicave numeron 81 deputete nga 120 vende ne Parlamentin e Maqedonise brbrbr


Gazetastart